Zobacz dlaczego warto kupić kabinę prysznicową dobrej jakość!

Nowatorskie technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Powłoki ochronę, nowoczesne metody chromowania elementów – Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Dalej w zależności od wielkości łazienki, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna bądź odsuwana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać wzrokowo do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Ważną cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat używania. Prostota sprzątania uwzględniono już na poziomie planowania, lub też zastosowanie wyłącznie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca trudne do mycia, podatne na zanieczyszczenia czy zakamienienie. Mając na uwadze ciągłą eksploatację warto przemyśleć wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych ułatwiającej czyszczenie oraz ograniczającej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak również drzwiach prysznicowych istotnym kryterium może być też jakość drzwi, zwykle większe w wersjach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeżeli chodzi o specjalne funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz zwykłej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię umieszczoną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu stóp. Jeśli jednak do podstawowej kabiny pragniemy dokupić oddzielnie panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od około 400 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej eleganckich paneli możemy liczyć na specjalne funkcje, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy wariant, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, iż wybór standardowych wymiarów i fasonów jest wielki, jednak asymetrycznych – mały.

Wybór dobrej kabiny prysznicowej do zaaranżowanej przez nas łazienki zależy nie wyłącznie od zainteresowań, ale także od wielkości, przestrzeni, jaką dysponujemy oraz przewidywanego systemu montażu.
Niezależnie od użytego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki przezroczyste jak także matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe albo brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na odpowiednio przygotowanej podłodze. Aktualnie jest to niesamowicie modne rozwiązanie, jakie nie pogarsza estetyki łazienki oraz pozwoli optycznie ją powiększyć. Stanowi to również często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak szczerze nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo opracowanie właściwej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może przysparzać kłopoty przy naprawie i czyszczeniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, należałoby już na wstępie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, jaka sprawnie zapobiegnie przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej estetyczny. Badacze zaprojektowali taką metodę, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, że rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste i suche. Nie przylega do nich brud, a powstałe zabrudzenia z niezwykłą łatwością usuwa wiatr i deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest przyjmowany za symbol higieny.

You may also like...