Zlewy granitowe – czy to dobry pomysł?

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale również najdroższa. Jakie możliwości mają osoby z mniejszym budżetem – sprawdź, jakie możliwość przygotowaliśmy.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są wykonane. W tej dziedzinie powiększa się zakres materiałowy, technicy i konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe surowce zastosować do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od stalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest materiałem wysoce trwałym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić także fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po myciu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem liczby posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują różne gremium klientów. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej kupują kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne jedzenie, po jakim pozostają całe masy naczyń do posprzątania oraz uporządkowania. Te zlewy są niezwykle głębokie i wygodne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w kuchni w obecnych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlew można postawić np. w narożniku kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dojściu do pozostałych sprzętów oraz elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na modny zlewozmywak kamienny nie warto skąpić wydatków. Jest to przeważnie dobry zakup na długie lata.

Sprawdziliśmy, jakie warianty zlewozmywaków wyróżniają się największą wytrzymałością i utrzymują swoją funkcjonalność i atrakcyjny design przez długie lata – czytaj więcej!
Estetyczny projekt a także innowacyjny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z którego są stworzone i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest łączony, żeby zachować szczelność a także spójność struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu oraz mają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości i zalety. Korzyścią zlewów granitowych jest ich efektowniejszy design oraz wyższa trwałość na zadrapania, natomiast kompozytowych – duża elastyczność, która powoduje, że są niezwykle trwałe na uszkodzenia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Bardzo znaczący wydaje się więc dobór tych produktów, jakie narażone są na codzienną eksploatację i te jakie przez długie lata winny nie tylko wykonywać swą funkcję, ale także pozostawać atrakcyjne. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni i nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, instalowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę wiele typów zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak i osoby poszukujące interesujących, designerskich zlewów do swojej kuchni.

You may also like...