Jak wybrać odpowiednią baterie do łazienki?

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowym rozwiązaniom możemy kupić coraz lepsze towary poświęcane naszej łazience. Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki ulepszonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują doskonały design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj praktyczny system montażu, jaki umożliwia na szybką instalację w toalecie. Dobrej jakości bateria winna mieć również specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak również jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym i ekonomicznym w użytkowaniu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane guzikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania dosyć drogie, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w akademikach a także restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują akcesoria, które możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak ważne, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto natomiast pamiętać, iż produkty te są bardzo proste, częstokroć słabszej jakości oraz mogą wytrzymać zdecydowanie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalne narzędzie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje toaletę, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru właściwej armatury. Wybór jest szeroki a jedyne, co nas blokuje to budżet – więc o czym należy wiedzieć kupując baterie do łazienki?
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice lub przyciski. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż dobrzy producenci na swoje wyroby dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od podstawowego chromu czy złota, przez modne – czerń albo biel, aż po oryginalne – czerwone, niebieskie, a nawet zielone. Przy projektowaniu wnętrza należy przewidzieć rozstawienie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym mocniejsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i jedynie budżet, jaki chcemy przeznaczyć na baterie.

You may also like...