Wybieramy najciekawsze modele brodzików prysznicowych!

Większość osób ceni sobie bardziej wannę aniżeli typową kabinę z brodzikiem. W obiektywnej opinii zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie ma swoje korzyści – czytaj więcej.
Istotne jest również, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby dlatego zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest stworzony. Najmodniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia kłopotów. Cechy akrylu pozwolą dodatkowo na zachowanie połysku oraz trwałego koloru. Akryl posiada niesłychanie gładką warstwę z niewielkim poślizgiem, bardzo dobrze tłumi hałas spływającej wody i posiada trwały kolor. Kolejnym ciekawym materiałem, z jakiego robi się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zbudowane z lanego marmuru są niesamowicie solidne oraz wytrzymałe na pęknięcia. Stanowi to surowiec wynikający z mieszaniny sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie więc pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest miły w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę właściwość, że mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich dodatkowe zastosowanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich także zrobić małe pranie manualne. Kolejnym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale również osobom starym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bo odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Niezwykle powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone lub ciemne. Dobrze dopasowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia urządzenie łazienki, i jednocześnie gwarantuje największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Zakupimy bowiem także brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe i narożne.

Wieczny brak czasu i połączone z tym ciągłe życie w biegu można dzisiaj śmiało zakwalifikować wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, aby jak najbardziej skrócić czas na codzienne czynności, niesłychanie często rezygnując choćby z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego korzystania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl lub specjalistyczne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio modne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego klimatu i są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to wyjątkowa propozycja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Warto jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak kształt a także stylizacja zależy tylko od twojego gustu oraz pozostałego urządzenia toalety.

You may also like...