Umywalki łazienkowe – zobacz porady fachowców!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim osoby dysponujące niewielką łazienką. To szczególnie funkcjonalna możliwość, bowiem spełnia dwie funkcje jednocześnie, a jak wiadomo – w małej toalecie każdy centymetr jest ważny.
Z uwagi na sposób instalacji w ofercie producentów ceramiki sanitarnej przeważają umywalki ścienne. Są najtańsze a także wygodne w montażu, a syfon można ukryć za pomocą postumentu, półpostumentu albo szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują natomiast umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie czy częściowo wprowadzane w blat, porównywalnie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwalają zabudować powierzchnię poniżej i tym samym stworzyć sporo miejsca do składowania np. środków higieny czy zapasu kosmetyków. Inne popularne modele to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z jakiego została przygotowana umywalka także ma niebagatelne znaczenie. Dużo typów jest dodatkowo powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, które zdecydowanie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to materiał niewrażliwy na porysowania, mocny a także solidny. Szklana umywalka doskonale wpisze się w styl innowacyjny, skandynawski albo minimalistyczny. Można także postawić na umywalki metalowe albo drewniane. Jednakże, jeśli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Sporym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe przystosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na zachowanie jednakowego stylu. Jeżeli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one zróżnicowane oraz zależą od tego, z jakich materiałów zostały one stworzone i jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden z najistotniejszych elementów łazienki. Znajdujące się w ofertach umywalki łazienkowe, zrobione z wysokogatunkowej ceramiki, charakteryzują się wieloma zaletami spośród pozostałej armatury łazienkowej
Umywalki kamienne są niesamowicie piękne, ale także drogie. Doskonale pasują zarówno do wnętrz modernistycznych, jak również klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu oraz piaskowca. Są wytrzymałe na zadrapania oraz trudno je potłuc. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej sporym ciężarem a także z koniecznością częstego czyszczenia. Mydlany osad jest, bowiem niesamowicie zauważalny na kamiennej powierzchni. W niewielkich łazienkach, dobrze sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane lub też z wydłużonymi bokami, jakie tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być eleganckie oraz bezpieczne, zwłaszcza kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne oraz starsze. Jest szereg rozwiązań, jakie warto zastosować, żeby ułatwić takim osobom korzystanie z łazienki. Najważniejsze, żeby w takim pomieszczeniu znajdował się natrysk, a nie wanna. Do urządzenia łazienki należy dodać także specjalne maty antypoślizgowe i chodniki na przyssawki, jakie ochronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia surowca i wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Powszechnie używa się do owego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak wielką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią minimum 50 cm, by można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i dopasowane do stylu łazienki, dlatego warto przygotować analizę własnych potrzeb. Zanim dobierzemy odpowiednią umywalkę, warto narysować na kartce projekt urządzanego pomieszczenia. Aby łazienka była praktyczna, należy zachować właściwe przestrzenie między urządzeniami sanitarnymi. Odpowiednie rozplanowanie pomieszczenia łazienki zapewni nam wygodę oraz wygodne korzystanie.

You may also like...