Sprawdź dlaczego warto kupić wannę wolnostojącą!

Jeśli metraż twojej łazienki pozwoli na instalacje wanny wolnostojącej – nie zastanawiaj się jest to strzał w dziesiątkę. Wanna wolnostojące to pewność komfortu, długich oraz rozluźniających kąpieli.
W ofercie marketów odnajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je podzielić ze względu na materiał wykonania i design. W aktualnych ofertach odnaleźć można duży asortyment niekonwencjonalnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie rodzaje wanien charakteryzują się wyjątkowo pięknym stylem nawiązującym do klasycznego wzornictwa bądź inspirowanym oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami, które można znaleźć w folderach topowych producentów. Nadal sporym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się zarówno do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak również do współczesnych wnętrz spełniających funkcję ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych czy owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom umożliwiają maksymalną wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które doskonale prezentują się w dużych łazienkach ustawione w strategicznym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (oczywiście im większy tym lepiej) jest podstawowym kryterium, jakim należy kierować się podczas zakupu wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy właściwy wymiar oraz układ wanny. W małym pomieszczeniu sprawdzi się wariant prostokątny, położony pod ścianą. Jednak trzeba przyznać, iż takie rozwiązanie nieco osłabia efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek relatywnie dawny, jednak przez wiele lat nieszanowany. Dopiero niedawno wróciły w odnowionej, nowoczesnej wersji, by na nowo zachwycać pięknem swej prostoty.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także komfortowe. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Dobrana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także mały jednokomorowy zlew to połączenie, które trzeba niesłychanie dobrze rozważyć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto dopilnować, aby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce a także próbujemy odkręcić kran łokciem. Naturalnie, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok i może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone dłonie a także po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się zarówno na dbałość o środowisko jak także finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który powoduje, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...