Płytki łazienkowe – luksus dla każdego?

Prawidłowo dostosowane płytki to właściwie gwarancja udanej aranżacji. Największą zaletą płynącą z użycia płytek stanowi fakt, iż łatwo utrzymać ich czystość. Wystarczy mop, odpowiednia chemia do ich konserwacji i łazienka wygląda jak nowa.
Dzięki zastosowaniu płytek rektyfikowanych przestrzeń zyskuje wrażenie jednakowej tafli, co dodaje łazience szyku i urody. Wybór tego gatunku płytek ma również szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaznaczeniu innowacyjnego wyglądu wnętrza bądź kiedy mamy małą toaletę, którą planujemy optycznie powiększyć. Do ozdabiania ścian a także podłóg w toalecie bardzo dobrze sprawdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, odporne na uderzenia, wycieranie oraz wszelkie zarysowania, są także antypoślizgowe. Płytki łazienkowe często czyszczone są intensywnymi detergentami, więc skupiaj uwagę, aby dobierać płytki odporne na zasady a także kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie wyłącznie rolę użytkową, to jednocześnie metoda ekspresji artystycznej, zapewniająca profesjonalistom prawie nieograniczone pole do popisu w planowaniu łazienek. Oryginalna i oszczędna stylistyka płytek nawiązuje do świata natury, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Specjalny rodzaj oraz chropowata faktura płytek przywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne jednocześnie pozwalają Ci zbudować spójną a także niezwykle funkcjonalną dekorację łazienki – dobierz wzory idealnie trafiające w Twój gust! Oryginalny rezultat dekoracyjny zapewni wykorzystanie mozaiki w postaci małych kwadratów, rombów, kamyków o stosunkowo kanciastych kształtach bądź kwadratów. Szczególnie ponadczasowym, a dodatkowo oryginalnym trendem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drewno lub kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a dodatkowo prezentuje się naprawdę efektownie.

Płytki łazienkowe coraz częściej stanowią o nastroju aranżacji. Odpowiednio dostosowane płytki łazienkowe mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, ale także dodać łazience nowoczesnego charakteru.
Ciężko sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście aktualne trendy w ich obszarze utrzymują się raczej dłużej. Młodzi użytkownicy również muszą mieć ubikację przystosowaną do ich wieku albo wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem sprowadzać się jedynie do wanny, w jakiej będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to gatunek dużych, współczesnych łazienek, jakie przeważnie znajdują się koło sypialni bądź są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu mamy spore pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, że łazienki są pomieszczeniami o zwiększonej wilgoci powietrza. Posadzki często będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć mogą być atakowane przez grzyby oraz pleśń, natomiast ich odporność będzie zdecydowanie niższa. Zatem poleca się kupno materiałów o niskim współczynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Toaleta jest pomieszczeniem, w jakim niezwykle istotne będzie utrzymanie schludności oraz czystości, stąd również płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że pod wpływem wilgoci może nieznacznie zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, iż w wyniku codziennej eksploatacji przylegające ze sobą płytki zaczną naciskać na siebie a także pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku niestandardowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się również np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...