Parawany nawannowe – sprawdź rekomendacje ekspertów!

Parawan nawannowy umożliwi na przykład umilić dziecku zabawę w wannie – będzie mogło chlapać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła hartowanego albo z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również wybrać do niego odpowiednią wannę – musi posiadać równą powierzchnię górną żeby można było swobodnie składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna by umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie niezbędne, ale żeby mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru zlecić profesjonalistom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, iż na powierzchni szklanej tworzą się zacieki z wody – warto zatem kupić parawan na wannę zabezpieczany dodatkową powłoką, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się oraz zarazem uprości czyszczenie. Parawan nawannowy to estetyczne oraz nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących czystość toalety a także ładny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy albo lewy w zależności od strony, z której będzie budowany. Parawan składa się z jednego stałego oraz pojedynczego ruchomego modułu, który można rozchylić do wewnątrz nad wannę bądź na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, które nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy sprzedawców o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przystawało do wanny, gdy parawan jest rozwinięty. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej i delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to konsensus pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeżeli w trakcie aranżowania wymarzonej łazienki połowa mieszkańców chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Stosunkowo najmniej powszechnym modelem pośród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z którego parawan jest wykonany, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zagwarantuje nam, iż produkt będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest idealnym sposobem na to, by łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak również prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy albo z nadrukiem – będzie lepiej widoczny a także przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie a także ścianach, niektóre spośród nich są umieszczane na wannie, na suficie a także po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowości szukajmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeżeli zaś chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Ważne jest również, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom a także zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego czy paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego wariantu, rozsuwane parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu albo siedmiu ramion. Rozwinięty parawan winien zostać ustawiony tak, by profile dolne znajdowały się ponad rantem wanny, co zapewni właściwe działanie uszczelki. Parawan nawannowy to perfekcyjny kompromis, jaki uszczęśliwi wszystkich domowników oraz pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...