Meble kuchenne na wymiar – co musisz wiedzieć?

To prawda – meble kuchenne wykonywane na wymiar są drogie. Jednak należy też spojrzeć na ta sprawę z perspektywy pozytywów, wyłącznie w ten sposób uzyskasz pełnie praktyczności oraz wykonasz projekt ze swoich marzeń.
Wykonując remont kuchni należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie miejsce nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas prowadzenia czynności w kuchni, ale także może mieć wpływ na ubrudzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą albo pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt trudno utrzymać w czystości oraz jest mało wygodny. Urządzając kuchnie na wymiar, zadbajmy aby zostawić zawsze kawałek wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej doskonałości są też fronty i blaty, które można bez kłopotu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz innymi elementami wyposażenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar również wykonane są z płyty laminowanej, jednakże jej trwałość jest niewątpliwie wyższa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana dodatkowo okleiną PCV, która zapewnia wysoką wytrzymałość mebli przez bardzo długi czas. Kuchnia z aranżacją mebli w literę U to idealne rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niesłychanie duża powierzchnia do gotowania i przechowywania. Daje również dużą swobodę aranżacyjną oraz projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce i jak najodpowiedniejsze zintegrowanie ze sobą poszczególnych przestrzeni, gdyż dysponując dużym pomieszczeniem i projektując kuchnię na wymiar, możemy sami ustalić ile przestrzeni przeznaczyć na każdą spośród nich. Kuchnia w układzie L to doskonałe rozwiązanie, które ułatwia a także pozwala na funkcjonalne użycie narożnika pomieszczenia, poprzez umieszczenie tam większych szafek czy zlewozmywaka. To również doskonałe rozwiązanie do niewielkich kuchni, w jakich nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwykle jest miejsce na stół, który dla wielu osób stanowi bardzo istotny mebel kuchenny.

Wygoda i funkcjonalność projektowanych kuchni zapewnia niezapomniane chwile spędzone w otoczeniu znajomych. Myślę, że jest to dostateczny powód, dla którego należałoby zainwestować w kuchnie robioną na wymiar.
Konserwacja mebli fornirowanych jest relatywnie łatwa. Optymalnie jest sprzątać meble bez użycia detergentów – za pomocą mokrej ściereczki albo z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu czy mydła. Odradza się sięgania po powszechne aerozole do zwalczania kurzu, które mogłyby odbarwić fornir, jak również zakazane jest wykorzystywanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem albo acetonem. Po oczyszczeniu mebli należy przetrzeć je suchą ściereczką, zwłaszcza na krawędziach, by uniknąć wchłaniania wilgoci. Do zwalczania zabrudzeń nie wolno stosować szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, ponieważ może to doprowadzić do pęknięcia forniru. Spektakularna, uniwersalna wyspa na wymiar przygotowana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do przygotowywania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale też blat roboczy i miejsce do konsumowania obiadów. Strefa przygotowywania posiłków to miejsce dla naczyń oraz sztućców używanych bezpośrednio w procesie wykonywania posiłków, desek do cięcia, a także dla wszelkiego typu mikserów, blenderów. Dużą popularnością napawają się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Stosowniejszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco kosztowniejsze w zakupie, natomiast ich odporność a także komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym warto zadbać o listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, aby móc otworzyć drzwi szafki na pełną szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych podział stref wygląda trochę inaczej, ale ważne, żeby był przejrzysty a także nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to świetne rozwiązanie także wtedy, jak w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby wzajemne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie utrudniało swobodnego przemieszczania się po pomieszczeniu.

You may also like...