Inteligentny dom – innowacja w twoim mieszkaniu!

Część osób myśli o inteligentnym domu wyłącznie w kategorii dużego kosztu. Należy jednak wspominać, że dobrze skonfigurowane jego funkcje potrafią wygenerować wielką oszczędność względem roku, dzięki czemu inwestycja błyskawicznie się zwróci.
Dzięki funkcji przypisywania przycisków do grup modułów oświetlenia, zarządzanie światłem w całym domku jest wiele wygodniejsze. Stawiając na lokal z pełną automatyką będziesz mógł manipulować roletami, markizami, światłem, bramą garażową, czy wjazdową nie ruszając się z miejsca. Zaletą używania inteligentnego systemu jest możliwość dodania w każdej chwili nowego urządzenia. Dzięki własnym ustawieniom, taki budynek dostosowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas i pieniądze oraz monitorować to, co się w nim dzieje podczas naszej absencji. Czujemy się, więc dzięki niemu bezpieczniej oraz komfortowo. Budząc się w środku nocy idziemy na przedpokój. Nasz ruch rejestruje czujka alarmowa, natomiast system wie, iż początek ruchu przypadł wewnątrz budynku i był poprzedzony odblokowaniem drzwi w sypialni. System wie także, że z powodu późnej godziny, w domku jest ciemno i po to żeby nas nie oszołomić włączy światło wyłącznie na 60% mocy. Po wykryciu przez czujkę ruchu w korytarzu na parterze, ogrzewanie nadal pozostanie w trybie Noc, bowiem system jest zharmonizowany z aktualnym kalendarzem dnia i wie, że budzik jest ustawiony na daną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe oświetlenie jednym klawiszem, a system alarmowy po upływie paru minut wraca to trybu czuwania. Ciężko odpowiedzieć wprost na pytanie, ile kosztuje taki lub inny system, gdyż (nie licząc projektu, który zawsze powinien kosztować parę tysięcy złotych, choć kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne elementy, a zatem i koszty składowe.

Nie ma chyba nic gorszego, niż ostry dźwięk zegarka wyrywający Cię ze letargu. Inteligentny budynek obudzi cię w bardziej wyrafinowany sposób a także dostarczy masę innych funkcjonalności, o jakich nie śniłeś!
Jeśli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całą wymianę płytek balkonowych, ich wygląd jest dobry (są dobrze przymocowane, niepopękane, nie przepuszczają wody), a tylko ich atrakcyjność i przestarzały już fason podlegają dyskusji, można wybrać bardzo funkcjonalną i nie drogą wersję odrestaurowania posadzki na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów z drewna. Ich koszt nie jest duży, a z montażem bez komplikacji poradzimy sobie samodzielnie. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą pełne pole do popisu i możliwość wielokrotnej zmiany aranżacji posadzki na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z powierzchni balkonu (nie są mrozoodporne) i przechować w domku do kolejnej wiosny. Kiedy posadzka na tarasie nie wymaga kapitalnej wymiany, a uszkodzone są wyłącznie pojedyncze płytki, warto poddać wymianie tylko uszkodzone sztuki. Jak to zrobić? Wystarczy uważnie usunąć okalającą uszkodzony kafel spoinę, wówczas za pomocą młota i dłuta finezyjnie stłuc kafelek i wyciągnąć złamane kawałki. Po uprzątnięciu podłoża spod wyciągniętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy nakleić nową płytkę. Na tarasach na których panuje półcień, temperatura jest bardziej równa, a powietrze nie tak wysuszone. Gleba w skrzynkach i doniczkach dłużej utrzymuje wilgoć. Roślin nie trzeba tak często nawadniać jak na balkonach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o naszym kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by radować się słoneczną pogodą przez pełen rok. Nawet, jeżeli Twój balkon jest zadaszony, powinieneś się przygotować na deszcz. Dlatego niezmiernie istotne jest, aby swój balkon aranżować dobrym produktami doskonałej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę słońce. Istotne jest również, czy jest tam wietrznie, czy też nie. To ograniczy wybór roślin, jednak ciągle będzie on spory. Dla wprowadzenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów rozkwitających tylko na żółto, biało czy czerwono, bądź do pelargonii, traw lub pnączy. Możesz też niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w domu. Projektów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje balkonu powinno się dobrze rozważyć.

You may also like...