Grzejniki łazienkowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być dekoracją łazienki i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Zatem dobór właściwego kaloryfera jest rzeczywiście ważny jeżeli chcemy aby nasza toaleta była luksusowa a także praktyczna.
Przyjmując, iż grzejniki są podobnej wielkości a także są wykonane z tego samego materiału to kaloryferem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki tylko dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, ponieważ przeważnie wentylacja jest tak przygotowana, że do ubikacji napływa ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest wyposażony w grzałkę pozwalającą na nagrzewanie łazienki oraz osuszanie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do toalety należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera dekoracyjnego. Grzejniki wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który prócz kwestii dekoracyjnej, maskuje dodatkowo podłączenia do instalacji, i jednocześnie wzmacnia przestrzeń rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, jak na kratownicę grzejnika płytowego położymy wilgotny ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (zrobionych albo ze stali ewentualnie z aluminium), między jakimi instalowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Kaloryfer szybko oddaje ciepło i ogrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło a także pomaga utrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Aranżacja toalety nie jest ani łatwym, ani tanim tematem – i to bez względu na jej metraż! Czasami, nawet gdy wielkość toalety jest niewielka, lecz ze względu na włożenie bądź obecność okna ciężko jest w niej podtrzymać ciepło.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego niepowtarzalny szaro – retro trend nada wnętrzu oryginalnego stylu. Możemy zdecydować się na taki model, który będzie funkcjonalny, a dodatkowo idealnie przystosowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest niezwykle potrzebny szczególnie jesienią a także wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domku czy zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na dworzu ma skłonności do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzewczą jest elementem funkcjonalnym i estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć świadomość, że warstwa chromowa ogranicza wydzielanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) czy na poddaszu użytkowym, a także duże okno w wnętrzu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Estetyczny oraz funkcjonalny kaloryfer jest w stanie szybko dostarczyć ciepło, nagrzać i osuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni przyjemną a także suchą posadzkę a także podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej toalecie. Właściwy grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją toalety a także pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to znakomite rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełny rok, ale niestety eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich.

You may also like...