Czarna łazienka – innowacje roku 2018!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe powiedzenie możemy znakomicie nawiązać do łazienki w ciemnym klimacie. Aranżacja w ciemnych kolorach to zdecydowanie pomysł dla odważnych!
Powiązanie bieli i czerni jest bardzo modne nie wyłącznie w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz powszechniej oraz odważniej wchodzi również do naszych toalet. Bowiem czarny kolor wizualnie pomniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to zestawienie odcieni sprawdzi się również w niewielkich jak również sporych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia oraz jego układu. Do średnich toalet i WC wystarczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, oraz nieraz nawet narożne, jakie zajmują trudne do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od standardowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, jakie stworzone są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem linearnym, co w rezultacie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Oszklony prysznic z wykorzystanym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, a tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Biało czarna łazienka to wyzwanie, ale także wspaniała zabawa, która gwarantuje nam niezapomnianą produktywną przeprawę. Nie każdy lubi takie odcienie i należałoby spróbować dostosować je pod wszystkich domowników.
Szarość i czerń to kolory przeciwne. W współzależności od preferencji można wyszukać zestawienie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka toaleta będzie bardziej tajemnicza, w klimacie artystycznym). W każdej wersji to połączenia bardzo modne i ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można zdecydowanie postawić szerszą umywalkę podwójną lub dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy i akcentów na ziemi. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, iż przestrzeń nie będzie nudna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym momencie na intymnej czerni, bądź ożywczej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie urządzona toaleta w takiej tonacji odnajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów i zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione a także osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej bądź wielobarwnej, małe pomieszczenie można zorganizować tak, aby wizualnie wydawało się większe. Niestety musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą ubikację. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na etapie projektu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, warto ustawić w takim miejscu, by z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią gromadzić brud albo być jej całkiem pozbawiona, co pomoże mycie posadzki. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt monotonna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, że pomimo braku jasnych kolorów, Wasze pomieszczenie będzie miało niesamowity charakter.

You may also like...