Bramy garażowe – zobacz wady i korzyści!

Brama garażowa to artykuł, jakiego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram kluczowa jest jej jakość wykonania, więc wybierając bramę trzeba wziąć pod uwagę kilka składników.
Wybierając bramkę należałoby zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy wykorzystywane w wariantach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, jakie stopują bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, które również mają na celu zatrzymanie bramy, jeżeli wykryją przeszkodę. Z kolei największą harmonię wizualną możemy osiągnąć tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramką a fasadą domku. To dwa elementy bardzo ściśle ze sobą połączone – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej fasady budynku. Z tego względu kolor bramy garażu i elewacji winien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej podnosi komfort użytkowania. Jeżeli pozwala na to przestrzeń, można wykorzystać drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej i korespondujące z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny model, kolor i wypełnienie, jak płaszcz bramy. Alternatywne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące integralną część bramy. Bramy uchylne posiadają niesamowicie korzystne parametry użytkowe a także funkcjonalne, przy równoczesnym zachowaniu korzystnej ceny. Wysokiej klasy komponenty i stabilna struktura sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do używania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność a także nowoczesność w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o dobrym standardzie, zapewniające luksus oraz wygodę i doskonałą izolację cieplną. Plusem bramy segmentowej jest również możliwość zintegrowania jej praktycznie w dowolny kształt wnęki garażowej.

????????????????????????????????????

Brama garażowa to niezwykle ważny element każdego budynku. Najważniejszą jej funkcja jest naturalnie ochrona naszego mienia, natomiast coraz częściej bramy staja się jednocześnie składnikiem kompozycji całego domu.
Często wykorzystywane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowatorskiemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie mają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce wewnątrz garażu, lecz również sprawia, że brama porusza się ciszej, a jej montaż jest szybki oraz praktyczny niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie rozerwania linki przestrzega przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być zaopatrzona w dwustronny uchwyt albo wygodną klamkę, jakie pozwolą bez trudu otwierać a zamykać bramę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najpopularniejsza metoda na wygodne i wytrzymałe zamknięcie własnego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na naszej posesji czy w zabudowie szeregowej. Wygodnie otwierane drzwi do góry umożliwiają na łatwy dostęp do garażu kiedy również na bezpieczny i łatwy wyjazd samochodu. Jednocześnie można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy swobodnie zaparkować swój samochód bez konieczności wysiadania z niego. Mimo wielu korzyści brama uchylna nie wytrzymuje często zestawienia z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi bądź segmentowymi. Dla użytkowników ceniących komfort bramy mogą być urządzone w pilotowany radiowo napęd, jaki łączy dużą moc z ładnym wyglądem. Długofalowe użytkowanie bramy zapewnia zastosowanie wysokiej jakości aluminium – materiału odpornego na korozję. W tym zakresie ważne jest także położenie garażu wobec ulicy, jak oraz forma garażu i wielkość przestrzeni na podjeździe.

You may also like...