Baterie kuchenne – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wykonując całościowy remont kuchni warto pokusić się także o wymianę baterii kuchennej. Pamiętaj, istotne jest, aby aranżacja była spójna oraz przede wszystkim praktyczna.
Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana powłoka baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami paluchów. Kolejnym atutem jest łatwość mycia. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe zawory z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciw wymaganiom użytkowników, proponują baterie, których design znakomicie pasuje nawet do innowacyjnego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do czyszczenia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja sugeruje instaluje się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie stosowane, ale obecnie jest wypychane przez baterie sztorcowe.

Bateria kuchenna powinna być przede wszystkim praktyczna oraz zaadaptowana do własnych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj zlewu, ponieważ to właśnie z nim bateria powinna stanowić zwartą całość.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe a także wygodne. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która napowietrza wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Dostosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i mały jednokomorowy zlew to połączenie, jakie należy niezwykle starannie przemyśleć. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto dopilnować, by miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, gdy mamy brudne dłonie a także próbujemy odkręcić kran łokciem. Naturalnie, równie istotny co ergonomia jest wygląd, wylewka mimo dość niewielkich rozmiarów przykuwa wzrok oraz może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe posiadają mechanizm, który wyczuwa zbliżone dłonie oraz po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z specjalnymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na troskę o środowisko jak także finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...