Bateria wannowa kaskadowa – hit czy kicz?

Wybór optymalnej armatury łazienkowej nie zawsze jest prosty. Na rynku znajduje się tak wiele typów różnych baterii, że z łatwością można się pogubić w gąszczu ofert. Współczesna bateria, szczególnie ta wannowa powinna nie tylko dobrze spełniać swoją rolę, ale także zachwycać estetyką. W dzisiejszym wpisie spróbujemy przyjrzeć się z bliska bateriom wannowym kaskadowym, które w ostatnich latach cieszą się sporym zainteresowaniem. Zapraszamy!

Bateria wannowa kaskadowa

Ciekawe wizualnie baterie wannowe kaskadowe

Pomimo dużej popularności kabin prysznicowych, wciąż wiele osób decyduje się na zakup wanny. Pomimo tego, że z kabiny prysznicowej można skorzystać szybko, to jednak prawdziwy relaks związany jest ściśle z długą, gorącą i aromatyczną kąpielą w wannie.
Za komfort jej użytkowania odpowiedzialna jest oczywiście sama wanna, jej kształt, materiał z jakiego została wykonana, ale także i bateria o czym wiele osób zapomina. Do jednych z popularniejszych w ostatnich latach zaliczyć można baterie wannowe kaskadowe, które przede wszystkim zachwycają swoją estetyką.

Swój charakterystyczny wygląd oraz co najważniejsze – wypływ wody baterie wannowe kaskadowe zawdzięczają zamontowanym wkładom w wylewkach. Ich wygląd może się różnić i to znacznie w zależności od producenta czy serii produktowej. Montowane w wylewkach wkładki mogą mieć bowiem różne długości i średnice.

Na pierwszy rzut oka bateria wannowa kaskadowa różni się od tradycyjnej armatury tym, że wypływająca z niej woda przypomina wodospad. Sam ten widok jest główną zaletą tego typu produktów i z pewnością właśnie na niego baterie te są zazwyczaj wybierane. Kaskadowe wylewki stosuje się najczęściej w bateriach wannowych i umywalkowych, są za to rzadko spotykanym rozwiązaniem w bateriach zlewozmywakowych.

 

Czy baterie wannowe kaskadowe są praktyczne?

Z pewnością baterie wannowe kaskadowe zachwycają swoją estetykę, są inne od standardowych i z tego powodu przyciągają wzrok po wejściu do wnętrza. Nasuwa się jednak pytanie, dotyczące funkcjonalności tych modeli. Oczywiście wiele zależy od wyboru baterii. Na rynku są bowiem takie, które cechuje niska jakość oraz takie, które idealnie sprawdzą się w większości łazienek i będą funkcjonalne przez wiele lat.

Warto wspomnieć także o tym, że decydując się na zakup baterii wannowej kaskadowej, trzeba będzie pamiętać o regularnym ich czyszczeniu. Ze względu na szerszą i specyficznie ustawioną wylewkę wszelkie zanieczyszczenia są po prostu szybko widoczne. Poza tym baterie te nie posiadają na końcu wylewki perlatora. Chociaż dobrzy producenci armatury zapewniają, że nie ma to wpływu na zwiększenie zużycia wody, ponieważ baterie wyposażone są w inne technologie, które mają taki wypływ ograniczyć.

Mówiąc o zaletach, należy wspomnieć o tym, że modele te są ciche podczas użytkowania, można dzięki nim szybciej napełnić wannę. Nie bez znaczenia jest także wypływ wody, przypominający wodospad, który może wpłynąć pozytywnie na poczucie relaksacji i odprężenia.

You may also like...