Baseny ogrodowe – innowacje roku 2018!

Basen ogrodowy to świetne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie czują się komfortowo w tego typu pomieszczeniach publicznych, a chciałyby jednak zadbać o swoje zdrowie i sprawność czy ciężko znoszą wysokie temperatury.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to propozycję oparte na specjalnym szkielecie. Baseny takie są niewątpliwie największe, jednak jednocześnie najdroższe. Większe modele basenów stelażowych mają także opcję dodania filtrów czy podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów również wynoszą od kilkuset to kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej trwałe są zbiorniki na stelażach, ale proporcjonalnie ich cena jest jednocześnie wyższa. Mają one spore gabaryty, więc należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Aby zmniejszyć koszty powiązane z utrzymaniem właściwej temperatury wody, budujemy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, aby maluch się nie nudził. Więc warto nabyć od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie tylko standardowa gumowa kaczka, ale również rozmaite statki i łódki (również takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące i wiele innych. Montaż zbiornika wraz z przymocowaną do basenu instrukcją nie stwarza poważniejszych problemów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam użytkowanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne pływalnie, w harmonii i spokoju z grupą bliskich twarzy albo najbliższą rodziną. Basen na stałe postawiony na terenie nieruchomości zdecydowanie zwiększa też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domu, możemy uzyskać za niego zdecydowanie lepszą cenę. Aktywność fizyczna to najlepsza metoda zachowania właściwej kondycji. Każdy wie, iż pływanie jest najskuteczniejszą metodą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa a także stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, gdy są w pobliżu wody. Nie zakładaj jednak, że dziecko, jakie umie już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby dorosłej jest stałe obserwowanie a także pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie albo w jej pobliżu.

Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, na jakie rzeczy skupiać uwagę, dopasowując basen dla dzieci, by zakupić towar wytrzymały oraz bezpieczny. Ofert jest dużo jednak dobry basen powinien charakteryzować się kilkoma elementami.
Jeśli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to skutecznie ograniczymy nie tylko koszty ogrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Zazwyczaj do pokrywania stosuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV albo żaluzje. Co ważne, te ostatnie są bardzo trwałe oraz bezpieczne, bowiem po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalistyczne balony wypełnione powietrzem. Potrzebne wyposażenia basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto również pomyśleć o dodatkach poprawiających komfort kąpieli – stopniach lub skoczniach oraz świetle uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po umyciu zbiornika, napełnić go ponownie. Warto również wyposażyć się w siatkę, pozwalającą na wyławianie nieczystości z basenu, np. Owadów lub liści. Potrzebny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z dna basenu. Raz na jakiś czas powinniśmy również oczyszczać wodę w basenie. W hipermarketach są dostępne specjalistyczne środki tlenowe -filtrują one wodę oraz, co istotne, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, żeby nie trzeba go było często czyścić. Folia pęcherzykowa pomaga też utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej zwijania – w sumie kolejne kilka tysięcy złotych.

You may also like...